Klaida prisijungimo metu: "fizinis asmuo neturi teisės atstovauti juridinį asmenį"

Prisijungimo metu prie GPAIS yra naudojamas asmens tapatybės patvirtinimo Elektroninės valdžios vartuose (https://www.epaslaugos.lt/portal/, E-vartai) funkcionalumas.

2023 m. rugsėjo mėn. E-vartai sustiprino duomenų apsaugą ir su verslo subjektui - juridiniam asmeniui - suteiktais tapatybės patvirtinimo įrankiais, pvz. įmonės vardu priskirta banko sąskaita, gali prisijungti Juridinių asmenų registre nurodyti įmonės vadovai.

Dėl šios patikros kitiems fiziniams asmenims naudojant įmonės rekvizitus prisijungimo metu gaunama klaida "fizinis asmuo neturi teisės atstovauti juridinį asmenį"


Atstovai, kurie jau buvo ir yra paskirti GPAIS atstovauti subjektus - apskaitos duomenis teikiančias įmones, įstaigas, organizacijas, prisijungti prie sistemos turi naudodami savo asmeninius tapatybės patvirtinimo įrankius:

  • puslapyje https://www.gpais.eu/ pasirenkama Prisijungti prie GPAIS - Prisijungti
  • tapatybės patvirtinimo metu pasiliekama dalyje "Fiziniam asmeniui" ir naudojami asmeniniai tapatybės duomenys, pvz. asmeniniai atstovo el. bankininkystės duomenys ar parašas
  • po tapatybės patvirtinimo sistema nukreips į GPAIS ir atstovas matys Subjektų sąrašą, kuriuos jis gali atstovauti - tiek savo asmens paskyrą, tiek atstovaujamus juridinius asmenis.

Jei aktualu, kad atstovas prisijungtų su verslo subjekto tapatybės įrankiais, įmonė turi E-vartuose suteikti tokiam fiziniam asmeniui visos apimties teisę atstovauti juridinį asmenį. Tada asmuo galės prisijungimo metu rinktis Prisijungimą, skirtą "Juridiniam asmeniui". GPAIS užtikrina atstovų teises prisijungti prie atstovaujamų įmonių su atstovų duomenimis, todėl šis būdas nebūtinas.